اخبار هفته پژوهش + عکس دانشکده فنی و مهندسی 
در هفته پژوهش سال 95  اقدام به برگزاری برنامه های متنوع و متعدد در انجام داد.
این برنامه ها شامل سخنرانی های علمی ، کارگاه های آموزشی و مسابقات هیجان انگیز جهت ایجاد شور و نشاط در بین دانشجویان انتخاب گردید؛ از جمله مسابقات انتخاب شده میتوان به طراحی مکانیزم و شو اختراعات اشاره کرد.
همچنین با توجه به زمان بندی دانشجویان دانشکده که در روزهای شنبه تا دوشنبه عمدتا کلاس های مقطع کارشناسی تشکیل میشد،  کارگاه ها و سخنرانی هایی علمی  که دانشجویان این رده را با حوزه تحقیق و پژوهش آشنا میکرد انتخاب و روز سه شنبه و چهارشنبه که دانشجویان ارشد در دانشکده حضور داشتند اساتید مدعو از دانشگاه صنعتی جهت ارائه کارگاه و همچنین سخنرانی ارزشمند پروفسور فرزین در روز آخر این هفته اجرا گردید.

و اما مختصری درخصوص اجرای مسابقات
مسابقه طراحی مکانیزم
روند مسابقات بدین صورت بود که دانشجویان بدون محدودیت در نرم افزار اقدام به ثبت نام کردند و در روز مسابقه به رقابت  پرداختند. تیم اجرایی این مسابقه در حال فراهم سازی این مسابقات به صورت ملی و در سطح کشور با همکاری صنعت هستند.

مسابقه شو اختراعات
همچنین در این مسابقه مخترعین و ایده پردازان طرح ها و اختراعات خود را در جلو حضار ارائه کردند و داوران پس از بررسی آیتم های مختلف از جمله نوآوری،  قابلیت تبدیل به یک طرح صنعتی و محصول، تجاری سازی، بازار هدف و بازارسازی و نهایتا میزان سادگی طرح امتیاز دهی انجام دادند.
از جمله اختراعات مطرح شده میتوان به بازیافت بنزین، کنتور آب دیجیتال، اتوپارک، اچار بکس خورشیدی، پیپتور، ماسک ، اندازه گیر بدن و  پرینتر سه بعدی اشاره کرد.

با تشکر ، محمد رحیمی - دبیر دوره ی هفتم انجمن علمی مهندسی - رباتیک ، مکانیک و مهندسی پزشکی

  آمار بازديد : 10502
ثبت کننده :محمد رحیمی
تاريخ ثبت :1395 / 10 / 15 

Copyright © 2009/ NMPA| Contact

Programming by F.Rastegarpanah
Developed by P.Boroumand